Hatem Hocamızın Talebelerinin ve Dostlarımızın Web Siteleri
+ Yeni Konu aç
3 sonuçtan 1 ile 3 aras?

Konu: HATEM HOCAMIZIN CANLI YAY. DERS. SORULARI ve CEVAPLARI - 3 -

Senior Member

HATEM HOCAMIZIN CANLI YAY. DERS. SORULARI ve CEVAPLARI - 3 -

81-Soru: Rukyeciler Cinleri yakıyorlar, sizdemi yakıyorsunuz hocam?
    Hayır kareşim,
    Öncelikle rukyeciler cin yakamıyor kardeşim, cin zaten yakılacağını biliyorsa zaten ...
    Rukyeciler cin yakamaz o sadece görev iptalidir.
    Bu konuda ....kardeşimiz -...tarikata bağlıdır cami imamıdır istanbulda- onun Bursada bir hoca kardeşi vardı, defineye gitme olayında görevlilerinin bir kısmını kayıp ettiğini söyledi -oratak konferans görüşmesinde- B.... kardeşimizde dediklerimi doğrular yalan söylemez, o öldü dedikleri görevlileri ben anında karşısına diktim açıklama yapamadı, yaptığım olay orda sadece iptal edilmiş görevlilerini tekrar onlara vermekti aslında.

82- Soru: Hocam Ulvi hocamızda sizin gibi yer verirdi?
    Ulvi hocalarla benzer yapımız var.
    Bende yer ve yurt veririm, çünkü bir ruhaniyi vücuttan ayırıyorsunuz ve görevini bitiriyorsunuz ya gidebilecek yeri varmı diye düşünmek lazım .
    Hiç kimseyi aralıkta bırakmak biz müslümanız, bize yakışmaz.
    Ona gidebileceği ve yaşayableceği bir yer verirsiniz. Ailesini oturta bileciği bir yer sağlamaya çalışırsınız. Kural budur.
    Şimdi adam vücuttan cıkardınız ne halin varsa gör aç kalırsa kal, ölürsen öl diyemezsiniz,
    bu doğru değildir, ben buna karşıyım.
    Yaptığınız tedavi kimseye eziyet ve zulüm olmayacak. Cinlerde dahil hiç kimseye.
    Ulvi hocamızla kullandığımız ilimler aynı o ağacın gövdesi ben onun dalıyım elbette birbirimize benzeyeceğiz. Sen hiç çam ağacında cınar dalı gördünmü ? anlaşıldı inşaAllah.

83-Soru: En güçlü olan insan mı?
    Evet, ama o insan iman ehli olmalı, ehli sünnet olmalı.
    Hiç kimse zannetmesin ki başka bir dinde olmakla örneğin Hristiyan, Yahudi, Putperest, Mecusi, Ateşperest, yada Budist vs... olmakla bu güce ulaşamaz. Bir hatem hoca olamaz.
    Yine hiç kimse zannetmesin , hiçbir ehli bidat olamakla bu güce ulaşamaz.
    Kimse kusura bakmasın sadece kendilerini kandırırlar.
    Zaten ruhani tarikatların içerisinde ruhani şeyhler yani cinni şeyhler ve cinni talebeler bile bu güce ulaşamaz. Yaşandı zaten biliyorsunuz isim vermeme gerek yok Haydar maydarlarda bu dediğimin isbatı ortaya cıktı .
    İnsan sadece kendi gücünü bilmeyen bir varlık. Ama bu gücün açığa çıkarıcısı insanda imandır.

84-Soru: Çözüm sürecinden sonra ateş basması nedir ?
    Çözüm sürecinden sonra ateş basması her insanda olur, cünkü çözüm sürecinden sonra insanda bir kan dolaşımı başlar. Özellikle iç musallat alındıktan sonra 5. dakika içerisinde vücutta ateşlenme, iğnelenme, yanma olabilir. Çoğu insanda 5 dakika sonra geçer, Allahın izni ile.

85- Soru: Bakım çeşitlerinden en kestirme ve en iyi sonuçları hangi yöntem ile alınır.?
    ))))))))))))))
    öyle sorular soruyorsunki kardeşim cevabını verirsem tüm dünya hoca olur.
    Allah razı olsun senden .
    Bakın görmek hiç birşeydir, ben açığını konuşayım.
    Görmekten çok daha önce gelen şeylerde vardır.
    Dikkat ettiyseniz, bakın insanlar bir algısı burda yıkıldı. İnsanlar zannediyordu ki birtane cin görüşürüm o bana gelen kişinin büyü ve sihrini bana söyler, bende bakımcı olurum .
    Böyel bir şey yok , böyle bir şey yok.
    O cin, o insanda büyü sihir olduğunu nerden biliyor, o cinde o ilim varmı bir kere?
    O cinde o ilim varsa o hocaya kendi ile niye yaptırıyor. Madem o cin, hocadan daha alim hocanın göremediğini görüyor hocanın bilemediğini biliyor.
    Mendel yada bakım yapmaya gelince, cinlerden soruluyor cinlerden bilgi alınıyor, o zaman cinler bilgili zeki varlıklar oluyor , ama başka zamanlara gelince, musallatlara gelince, cinler 12 yaşındaki zekaya sahip varlıklar deniyor . Cinler yakılabilen ahmak varlıklar denebiliyor. Bakın bu insanların kendini kandırmasıdır.
    Yani bir tane ikitane cin görüpte onlardan bilgi alan insan bakımcı değildir. Kendini kandırıcıdır.
    Soruya gelince, en kestirme en iyi sonuçlar, hakimiyyet yöntemi ile ele alınır, k... kardeşim
    bu konuyu açıklamam doğru olurmu olmazmı onu bilmiyorum . Bu soruyu 2 hafta sonra tekrar sor .
    Yanlış anlamazsan eğer.
    Olay nedir biliyormusunuz , insanlar kafalarını göre şekillendirmişlerdir, örneğin cinler musallat olabilen varlıklar yakılabilir.
    Veya Cinler insanlardaki halleri durumları büyüleri sihirleri cin musallatlarını bilen alim varlıklar.
    Veya Cinler gizli ilimlerin öğrenildiği ve havvasın öğrenildiği alim varlıklar. Adına Hadim diyorlar bu seferde. Saçma saçma şeyler bu insanların saçmalıklarıdır.

86-Soru: Köyde bir olay oluyor imam diyorki benim cinlerim var ben biliyorum kim olduğunu diyor, o iki çocuk hırsızlık yaptı diyor ve köyde fitne çıkıyor köy iki taraf birbirine giriyor.
    Bakın kardeşlerim hakiki bir hoca asla hedef tayin etmez. Şu kişi şunu bu kişi bunu yapmış demez şu çalmış demez, bu falcıların işidir.
    Hakiki bir havascı ve hakiki islam gizli ilimcisi, ehli sünnet gizli ilimcisi ve hakiki bir hoca asla şu sana büyü yapmış, muska yapmış demez.
    Eğer diyorsa o insan sadece bir cahildir. Muskaları kimin caldığını bilen imam cinleri olan imam, peki onu söylediği zaman köylüler birbirine girip kavga edeceğini belkide birbirlerini öldüreceklerini niye bilmiyor . Cinleri ozman niye bilgi vermiyor.
    Kuranı kerimde ne diyor fitne çıkarmak insan öldürmekten daha büyüktür. Günahı , bu imam kardeşimiz o köyde fitne çıkarmış . Şeytana ne gerek var ozaman, bu mudur havas .
    İmam 100% hatalı ve havascı degildir hocalıklada alakası yoktur.

Hakiki bir ilim ehli ise insanların günahını sevabını araştırması yasaktır, özel hayatını araştırması yasaktır. Rabbimin karışmadığı şeylere bu dünyada serbest bıraktığı şeyleri kullar karışamaz.
    Eğer orda hakiki bir hoca olsa eğer hakikaten aldığı bilgiye gövenyorsa yapacağı şudur, köylüyü toplar, hırsızlığın günahı hakkında bundan kurtulmanın yolları hakkında bir ders verir utandırırdı ama kimseyi hedef göstermezdi ve alan kişide gizlice onu teslim etmesini sağlamaya çalışırdı.
    Yarım doktor adamı candan eder yarım hoca milleti düşman eder Muhyiddin hoca sözü

87-Soru: Definecilere giden hocalar durumu nedir?

Eğer o hoca defineyi bulabilecek olsaydı, özür dilerim, onlarla beraber gidene kadar niye hiç kendine bulamamış.
    Yani sizimi bekliyordu bu defineyi bulmak için. Giderdi dağı metre metre gezerdi ve sorardı cinlerine kazıp çıkarırdı .Size gelene kadar niye fakir durumda yaşamış, saçmalamaya gerek yok.
    Benim defineyi bulmaya ilmim varsa alırım yiğenlerimi hiç tanımadıklarımla iş yapmam, kazın derim alır dönerim . O insanların birbirlerini kandırmalarıdır.
    Define olayında, ameller niyetler göredir, niyyetine göre hareket ederim, şurda define var almaya gidek derse onu üzerim talebemi üzerim.
    Ama bak benim dediğimi derse, ben bulabilseydim kendime bulurdum bunu sizi niye bekliyeydim ki ben demelidir.
    Ama yinede kalbiniz kırılmasın diye istiyorsanız elimden geleni yaparım takdir Allahın dır derse kızmam.
    Benim talebelerim gerçeği söyleyecek, kardeşim bunu ben bulamam. Bulabilseydim kendime bulurdum ben gittiğim zaman bir farklılık olmayacak, sanda bulamam , ama istiyorsan kalbin kırılmasın diye yardımcı olayım.
    Benim talebelerim bunu bulabilecek yeteneğe sahip olabilirler, biz hayır ve şifay içiniz , bizler Rahmani hocalarız bizde define konusu yasaktır. Yasaktır derken tam yasak değildir ama hoş karşılanmaz. Onun için benim talebelerim bu konuda fazla umutlu olmasınlar. Boşuna define için kendini ve etrafınıda yormasınlar.
    Bakın size define konusunda faydalı bilgi verebilirim.
    Define konusunu en faydalı nasıl kullanırsınız biliyormusunuz,?
    Özür dilerim tuvalet çukuru falan kazdıracağınız zaman , şurda define var deyin , o defineciler size inanın makineden hızlı kazarlar. ))))))))))))
    Yada herhangi bir çukur veya temel kazdıracağınız zaman.
    Hatta bana bugün biri geldi, Antepte evinin altı kayaymış kıramamış makineler, dediki, hocam şurda bir define var desenizde şurayı kazsalar hayrına diyordu bana. ))))))))))

88-Soru: Define bulan için harammıdır?
    Define konusu şaibeli bir konu
    Bakın bir insanın bahçesinde bulursanız o malın sahibinindir derler, siz alamazsınız buldunuz diyede hakkınız yoktur. Kazmayaydınız elin bahcesini sizi zorlamı kazdırdılar.
    Devlet malında bulursanız devlette tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır.
    Kanunlara göre nedir toprak altındaki herşey devletindir.
    Aslında bu fetva kurulunun sorusudur benim haddimi aşar. En güzel bir Müftüye sormak.
    Herkes kendi bıranşında konuşacak, yoksa saygısızlık olur.
    Her konuda bilgi sahibi olmam başkalarının bilgi sahib olduğu konularda konuşmamı gerektirmez.

89-Soru: Define görevlileri varmı?
    Vardır ama bunu hangi anlamda sorduğuna göre değişir kardeşim.
    Define görevlileri , definenin sihre kesmesi, sahiplenme görevlileri , tılısım görevlileri farklı farklı şeyler, vardır.

90-Soru: Görevlileri çıplak gözle görebilirmiyiz ?

Evet görebilirsiniz kardeşim ama kişinin yeteneklerine göre değişir. Herkes göremez.

91-Soru: Büyü yapmak nedir?
    Aşk büyüsü vs.. büyü yapan ve yaptıranda kafir olur. Biz böyle biliriz, ama fetva konularını yinede ehline sormalıdır. Ama bakarsın adam çok müslüman kesilir Allah'tan kitaptan bahseder
    kardeşim çok müslümansan büyü niye yapıyorsun .

92-Soru: Cin ruhanisinin bakımlara habersiz müdahil olma şansı varmıdır, ?
    Yapılacak bir görevlendirmeyle müdahil olmaya çalışabilirler. Ama müdahil olamaz. Ha burda Hatem talebeye görede bu durumuna gücüne görede değişir. Yeni talebeler, daha gücünü kullanmayı bilmeyenler bu durumda hataya düşürebilirler . Ama usta bir Hatem talebeyi düşüremezler.

93-Soru: Hocam Ebu Yusuf kimin türbesini koruyor?
    Son olarak 12 imamın türbelerindeydi. şuan görevi değişti ise bilemem.

94- Soru: Mısırdakileri, Hatem görevliye yönlendirebilirmiyiz?
    Mısırda İsmet Mısri hz. olduğunu biliyorum ama tam yerini bilen yok . Bir kısmı Mısırda diyor bir kısmıda Türkiyede diyor.
    Oradaki şeyhul hateme yönlendirmek mümkünmü demişsiniz, yok kardeşim söylenmesi doğru olmaz , Mısırdaki kardeşlerimiz buraya yönelsin inşaAllah.
    Çünkü Ulvi hocalar tarafından desteklenip ilmi değiştirilen benim .
    Eğer becerebilirsek nasip olursa tüm dünyaya yayın yapacağız.
    Eğer gerekirse Arap hoca kardeşimizi getirtip tercüme ettirte bilirim .
    Arap hoca kardeşimiz ile arapça bakımlar yapabilirim, inşaAllah gerekirse.

95- Soru: Ulvi hocalarımıza kısmi olarak, bu ilmin yayılmasına hangi tarihte izin verildi ?
    O benden önce, onu ancak Ulvi hocalarımız bilir.

96-Soru: Halvette hayvani gıdalar yememenin faydası varmı?
    Hayvani gıdalar yememek nefsi zayıf düşürür ve ruhaniyyeti güçlendirir, iddalardan biri budur.
    Güçlü olan ruhaniyet daha çabuk vakıf olur.
    Bir görüşe göre hayvani gıdalar nefsiniz zayıf düşer ruhaniyyetiniz kuvvetlenir, o zaman alemlere vakıf olmanız kolaylaşır ve doğru bir görüştür. Hayvani gıdalardan uzak durulmasının sebebi odur.
    Yani aslında o nedir? ruhaniyyetiniz açığa çıkarırken öz benliğiniz bilincinizi ve manevi bedeninizide açığa çıkarır.
    Şöyle diyeyim 100 günde gideceğiniz yolu 50 – 40 güne düşürür.
    Ama yaptığınız okuma kuvvetliyse hayvani gıdaya hiç gerek yoktur, yani hayvanı gıdadan kaçınmassanızda olur .

97-Soru: Hatem talebelerin riyazete girmeleri gerekirmi ?
    Bizim talebelerimiz riyazete girmelerine gerek yoktur.

98-Soru: Yeni başlayan talebelerin ara görevli bakımı nedir açarmısınız?
    Bu bir pratik sistemdir.
    Ara görevli bakımı insanların 95% olan ara görevlileri sizin kontrolunuzun altında kullanılması demek. Yani sizi gasp etmeye gelen soyguncuyu kendi korumanız olarak kullanmak gibi bir şeydir. Güçde sağlanır, o kadar güvenilirmi? doğrumudur? Diye soracak olursanız.
    Diğer bakımlara göre güvenilir ve doğru değildir. Ama güçle sağladığınız için bizim talebelermizede güvenilir ve doğrudur. Çünkü bizim talebelerimizde kullandığımız sistem başarıya dayalıdır sonuca* dayalıdır. Onun için bir sıkıntımız olmaz Allahın izni ile.

99- Soru: Ruhani tarikatler hakkında bilgi verebilirmisiniz?
    Sonsuz tarikatın, sonsuz sisteminde, sonsuz bir şeyhe tabi olursanız, çekmiş olduğunuz her zikir ve vird, o ruhanilerin, o ruhani şeyhin gücünü arttırır. Sizin o insan karşısındaki zafiyetiniz artar. Sizin üzerinizde daha çok hakim olurlar, hakimiyyetleri artar.
    Bu durumda sizi kurtarabilecek tek şey vardır, Allah'a tapan ve asla taviz vermeyen bir kalbiniz ve Allahu tealaya saf kalple ettiğinizi dua'dır. Ancak o şekilde onlardan kurtulursunuz.
    Şimdi bakın size şöyle diyeyim,* ruhani tarikatlerin çalışma methodu*hakkında bilgi vereyim.
    Ruhani tarikatlerin ruhani sistemi çalışma methodu ikiye ayrılır. Burdan ötesi önemli bilgidir (bana göre tabiki) iyi dinleyin.
    Birinci sistem: Bu o konuda geçen ve şeyhin belirli varlıklarla irtibata giren ve o varlıklar vasıtası ile göstermiş olduğu keramet vari haller.
    İkinci sistem: birincisinden çok daha tehlikelidir, sonsuz sistemin temelini ve aslını oluşturur, gerçeğini oluşturur ve ruhani varlıkların alemi içinde eriyip gitmek üzerinedir.
    O insan ruhani alemlerin tasarrufu altına girer, yönetimi altına girer ve ruhani alemlerin etkisi altına girer, ama birebir görüşme olayı yoktur.
    Yani halvete giripte birebir o varlıkla görüşme olayı yoktur.
    Bakın arkadaşlar:
    Bunlar direk görevli bağlantısı ile görevli bağlantısı olan bir sonsuz şeyhlik halidir,
    Birde görevli tasarrufu ile olan sonsuz şeyhlik hali vardır yani ruhani şeyhlik hali vardır.
    Bütün alemlerin içerrisinde .... onların bir parçası olmak,
    Onların tabiki basmakları vardır, ilk basamakta alemin gücünü kullanmaya başlarsınız.
    Zaten insanoğlu arasındaki ruhani şeyhliğin parçalanma sebebi bundandır.
    Hepisi kendi alemini bilir tanır ve öbür alemleri bilip tanımakta, aynı cinlerin sadece kendi padişahlarına itaat edipde başka cin padişahlarına itaat etmediği gibi. Onun için diğer alemlerin çıkardığı şeyhleri tanımazlar ve kabul etmezler onları değişik şeylerle suçlarlar. Bunları da düzgün bir şekilde zaman gelince anlatmaya çalışacağım.
    Ben kendi doğrularımı anlatıyorum size en doğrusunu Allahu teala bilir.
    Ulvi hocların dediği gibi, bilgilerimi asrı saadetle karşılaştıracaksınız, asrı saadet nerede ise haklı ve doğru olan odur.

100-Soru: Görümü ne açar ?
    Kardeşim aslında o görüm açmanız için su okutabilirim size suda görümü açar ama, bir tarafdanda sizi konumunuzdan oynatmamak için su vermek istemedim.

101-Soru: Görüm ile alakalı biz ne yapabiliriz.
    Senin görümünü açmak için yapılacak en güzel şey benim yaptığım şeydir. O da seni önce görüme, bakıma alıştırmak, vücudunu alıştırmak ruha.. alıştırmak
    sonra diğer kardeşlerimizde olduğu gibi, zaman içinde açmak.İnşaAllah.

102- Soru: Tedaviden sonra üzerimizdeki ağırlık nedendir, hastaların ağırlığı bizemi geçiyor?
    Aslında hastaların ağırlığı sana geciyor derken, aslında o değil.
    Kardeşimiz doğru demiş, hastaların ağırlığı sana geçmeye kalar, yani geçer bir nevide ama sizi etkilemez sizler güçlü insanlarsınız. Aslında ağırlık denen olayı vardır. Bu sadece senin kullandığın gücün ağırlığıdır. Benzeterk anlatayım : 1 metre çapında bir kanal ama üzerinden koskoca bir nehir akıyor da ondan kaynaklanıyor inşaAllah.

103- Soru : Sayın hocam ruhani şeyhlerin kutbu Ahmed Al-Buni'yi* sorguya alabilirmiyiz (Şems ul mearif) yazarı
    Sorguya alınabilir ancak sorguya alına bilecek olan gerçek ruhu değildir, onun manevi bedeni içinde gizlenmiş olan ruh bedenidir.
    Onlar üzerinden sorguya alınabilir ama gerçek ruhunu sorguya alabilmek için çok yüksek seviye M.S. alimlerinden olmak lazım. Çünkü Buni öldüğü için.

104- Soru : Bir cinin yalan söylediğini (düz cin ruhaniden emir almadığından )* bilgiyle anlıyoruz ancak ruhaniyim dese idi nasıl anlayacaktık
    Bunun çok çeşitli yolları vardır.
    Benim methodum nedir? o düz mü ruhanimi olduğu bilgisi bana gelir, ruhaniyim desede ben düzüm desede ben onu bilirim.
    O cinin söylediği yalandan ben aradaki sırrı çıkarmaya çalışırım, yani onun söylediği yalan aslında vermiş olduğu bir açık ve bir hatadır. Orada niye yalan söylediği neyi korumaya çalıştığını anlamaya çalışırsanız orada bilgi ortaya çıkar.
    İkincisi ise, yapabildikleriyle gücüyle, kuvvetiyle anlarsınız.
    üçüncüsü ise gelirken oluşturmuş olduğu denizi ile, düz cinlerin denizi ile ruhanilerin denizi birbirinden farklıdır.
    Biraz ustalaştıktan sınra denizleri görür görmez ustalaşırsınız, istediği kadar yalan-malan, şuyum-buyum desin.

105-Soru: Hocam benim görevlim ile irtibata geçtiğimizde nasıl anlarız, herkesde değişikmi oluyor bende mesela gözümün önüne soru sorduğumda kelimeler geliyor bunlar doğrumudur.
    Hocalarınız biz isek, Allahın izni ile doğrudur. Sizler vesile üzerine yetiştiriliyorusnuz simgeleme üzerine yetiştiriliyorsunuz. Çeşit çesit olur kardeşim, sizler vesileler üzerine yetiştirildiğiniz için bunlar olur kardeşim.

106-Soru : Ilim üzere gidenler ne korunma nede muhafazaya gerek olmamasının sırrı nerdedir? Buradaki ilim nedir?
    Kardeşim bu soruları sormak için birazdaha ilim sahibi olmak gerekiyor, doğrumuyum?
    Bu sorunun cevabını versem herkes alim olur ama?
    Bu soruya cevep vereyimmi vermeyeyimi? düşünüyorum doğru olurmu olmazmı hala daha karar veremedim. ))))))))))
    Herşeyi anlaya bilecekler için sırrını çözebilecek bir soru
    Ilim üzere gidenler ne korunma nede muhafazaya olmamasının sebebi İLİMLERİDİR, İlim zaten koruyucudur.
    Biz Kuran'da müminler şifa ve rahmet olan ayetler indirdik ve zalimlerin ise hezeyanını arttırır buyuruluyor.
    Ayetlere vakıf oldukça senin üzerindeki Rahmet ve Şifa artıyor, Rahmet ve şifa artığı zaman* ziyan sana uğrayabilir mi ki?
    Bu sormuş olduğun soru ruhani havvas ile hakiki havvası ayıran bir sorudur. Ordaki ara cizgi.
    Eğer kullandığın ilim senin ziyanını artırıyorsa orda dikkat etmen gerekiyor. Eğer ziyanını artırmıyorsa ve koruyorsa o ilme biraz daha güvenmen gerekiyor.
    Örenkle açıklayacak olursam :
    Sokak serserilerinin arasına giriyorsunuz biliyorsunuzki size saldıracaklar. Koruma yani etrafınıza koruma tutacaksınız 3,5,7 bodigart tutacaksınız, boksor, kareteci vs...
    Size saldıran olursa onları durdursunlar.
    Ama siz boks öğreniyorsunuz (Burda ilim boks oluyor) görüştüğünüz varlıklar cin şeytan taifesi oluyor. 15-20 tane sokak serserisinin arasına daldığınızda hangisi size vurabilirki siz boksörsünüz, bir yumrukta indercekseniz kimse karşınıza cıkmaz.
    Yanlış anlamayın, o sokağın ortsına serserilerin arsına atan ilim değildir, bunlar yanıltır. Havvasname, davetname işte sizi cinle görüştürdü vs.. o davetleri seni serserilerle görüştürdü o cin serseriydi. Sen yapdığın korumak için başka hadimlere sarıldın dualar okudun koruyucular okudun* vs. vs..
    Ama nedir sen bir boks öğrenmişsin sen* istediğin kadar bu serserilerin arasına girsende bilirsin ki sadece vurdummu uzatırım, onlarda bilirki bizi döver ve diğerlerine rezil oluruz.
    Anlatabildim mi inşaAllah.

107-Soru: illede gözümüzü kapatmamız gerekirmi açık ikende irtibat olabilirmi?

Tabiki açık ikende olabilir.

108-Soru :Melekleri vesile etmek, tıbbı hastalıklaramı yoksa ruhani hastalıklarda varmı?

Okuma izinleri aslında size ilk etapta tıbbı hastalıklar için verildi ancak her ikisi içinde verildi.

109- Soru: cinler aleminde kim güçlüdür?
    Bakın insanların yanıldığı noktalardan biride şu;
    İnsanlar cinler alemini insanlar gibi zannediyorlar. Cin iri yapılı, kaslı kuvvetli birşeyse güçlü olur, diğerlerine hükmeder, böyle bir şey yok.
    Cinler alemindeki güç ilimden geçer, ilmi olan daha kuvvetlidir. Bunlar 4-5 çeşittir bunlar içerisinde en faal olan ilimdir.
    Ondan sonra alemleridir, hangisinin alemi güçlü ise o cin güçlüdür o cin taifesi güçlüdür.
    Ondan sonra alemleri denizleridir, hangisinin denizi güclü ise o güçlüdür.
    Ondan sonra alemleri tasarruflarıdır, hangisinin tasarrufu güclü ise o güclüdür.
    Hangisi iri ise o güçlüdür diye bir kural yoktur, o beşincidir en sondur. Yani tasarrufları denizleri* alemleri aynı olanlar içerisinde yapısı kuvvetli olanlar güçlü olur işte bu zaman gecerlidir.
    Cinler aleminde güç, fazla ilimden kaynaklanır.

110-Soru: Peki hocam Dal sahibi olmak *bu ilmin neresindedir?

))))))))))))))))
    Dal sahibi olmayı önce nerden öğrendin önce onu bana bir söyle cünkü herkes bilmez.
    Dal sahibi olmak ileri düzeyde alimlerin bilgisinde bilgidir.
    Onların bahsettikleri bilgisinden bir olay dır.
    ........Ulvi hocamızın sır vereceğini hiç tahmin etmemiştim, doğrudur kardeşim
    O yazının linkini atarmısın bir okumak istiyorum
    ....Bendemi bahsettim bende bahsetmemem lazımdı aslında. Neyse birşey olmaz öğrenmiş oldunuz .
    Kardeşim: Dal sahibi olmak demek görünmeyen aleme tasarruf edebilmek ve hakimiyyet kurabilmektir bir nevi.
    Yani dal sahbi olan insan cinlerler görüşebilir *irtibat kurabilir ve onlara istediğini yaptırabilir.
    Ben bilinmeyen şeyleri açmıyorum, yanlış anlamayın* ondan sonra ortalık bilinmeyen şeylerin alimleri ile doluyor.
    Dal sahibi olanlar (bir saniye bir bakayım....) onlar* ilmi Hatem kullanıcıların bir altı oluyor,* bir üstü de olabilirmi ...? bir üstüde olabilir bazen ama zannetmiyorum çoğu zaman 99% bir altımızdır.
    Şu varki, dal sahibi hiç bir hoca İlmi hatem talabeleri ile uğraşmaz, bilirler çünkü.

Bakın ben bu ilimleri açarım ve anlatırım ama dediğim gibi insanların bazıları kendini alim zanneden cemiyette ilimlerini bozar* çırk ederler onun için açıp da saf halini bozmasınlar olduğu gibi kalsın.
    Bu ilimler hakikaten Rahmani olarak giderseniz çok güzel ilimlerdir, insana neşe verir huzur verir . Allahın izni ile dinamizmini ve neşeni korur, sağlığını korur gençliğini muhafaza eder (yani herkes ihtiyarlıyacaktır tabiki ters anlaşılmasın).
    İnsanlara fayda ve yaratıklarada fayda verirsiniz. Ben bir hayvan görsem onuda tedavi ederim. Kırık bir bitki görsem onunda tedavisine uğraşırım. Canlı canlıdır çünkü.
    Yaratılmış herşeye elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacaksınız, bundan Allah düşmanları hariç, peygamber düşmanları ve insanlara kalplerindeki kötülükten dolayı zarar verenler hariç olacak.
    Bu bir kırık bitkide olabilir ormanyangınıda olabilir.
    Duymuştursunuz,* orman yangınları var birden bire sönerler, siz zannediyormusunuz o yangın kendiliğinden sönüyor. O yangını söndürttürüyorlar. Hatta bunun …..neyse susuyorum bunun ötesinde....
    Bu yangınlar konusunda size kısa bir örnek vermek istiyorum. Hatayın …sarseke diye bir beldede yangın bir anda durdu .Yangının Durduğu yere insanlar şehitlik yaptılar, onların yüzü suyu hurmetine durdu diye.* Onu ben araştırdım orda büyük bir ihyimalle ya Ulvi hocaların bir gücü vardı yada başka bir hatem hocanın. İzleri takip ettiğimzaman sonuç onlara çıkıyordu. Normalde şehitlik falan yok ama insanlar öyle inanmışlar.

111-Soru: Manevi bedenleri açabilirmisiniz?

Tam olarak ne istediğinizi yazın, çünkü en çok işlediğimiz manevi bedenler.
    Her şeyin bir manevi bedeni vardır bu insanda'da vardır hayvanda'da vardır bitkide vardır . Size açığını konuşayım kainatında bir manevi bir bedeni vardır.
    Manevi bedenle tasarruflarla* zahirde* çıkarabilenler dünayayı birbirine katabilirler Allahın izni ile. Bu seviyede insan varmıdır şuan bilmiyorum . Rabbim bilir.*
    Manevi bedene ve kainatın manevi bedenine vakıf olupta o bedende dünyanın herhangi bir yerindeki gezegeni tutup herhangi bir yer ……….. neyse burdan ötesini söylemiyeyim çünkü insanlar anlamazlar garip karşılarlar.
    Her bir varlığın bir manevi bedeni vardır k. kardeşim benim bildiğim.

112- Soru: Hocam siz cinlerin ışık hızıyla hareket etmez demiştiniz ancak tv. De bir kardeşimiz bunu aksini iddia etti ve evde durduk yere yangın çıkan beş altı tane varlık olduğu bunlar hızlı hareket ettikleri için bu enerjiyi , yangın çıkmasına sebep oluyor demişti.
    Eğer öyle bir şey olsa dünyada insanoğlunu en az 10 katı nüfusu var cinlerin . Yani insan 8 milyar sa cinler 80 milyar, o zaman dünyanın hertarafı* yanardı, ama neden sadece o ev yanıyor başka yerler yanmıyor.

113-Soru: Manevi gözün açılması kalp gözümüdür?
    Kardeşim manevi gözün açılması kalp gözü değildir.
    Şu bakım açma çalışmalarında bulunan arkadaşlar varya kendini hoca diye nitelendirilen, ben zamanında onların 3-4 kişisini üzerini temizlemiştim.
    Çarpıtılmış iç musallat almış bana geldiler temizledim, onlara örnek göstermedir bakım açma işinin nasıl olduğuna,
    Bakın farkına varmanız gereken şu, ASIL OLAN İNSANIN GÜCÜDÜR GÖREVLİNİN GÜCÜ DEĞİL. O hoca akadaşların hatası ne idi, onlar görevlilerine bakım açtırmaya kalktılar. Hayır bakım görevlilerin gücüyle bakım açılmaz asıl olan insanın gücüdür. Riyazatlara girdiğinizde dualar sizin için bir güçtür onları görünür kılan, onlara size görünmez, siz onları görünür hale getirirsiniz.
    Bunu iyi öğrenin* siz onları görünür hale getirirsiniz.
    Ayet tasarruf ve güçleri ile de yapabilirsiniz, zikir ve virdlerlede oluşturduğunuz güçlede yapabilirsiniz.
    Bizlerin kullandığı gibi kendi gücünüzüde kullanabilirsiniz, ilmi gücünüzüde kullana bilirsiniz. Ruhsal safiyet üzerine giderekde yapabilirsiniz.. çeşitli yolları vardır.
    Hadim gel şunun görüntüsünü aç derseniz Hadim gelir ona bir ara görevli ve iç musallat bırakır sen görüntüsünü açtığını zannedersin. Ama cinlerin oyuncağı etmiş olur çıkarsın.

114-Soru: Mürşidsiz olmaz değilmi hocam ?
    Kardeşim mürşidsiz olmaz demeyim, ortalıkda dolaşan o kadar ruhani tarikat varki . Ancak 30% eli ayağı öpülesi tarikatler var 70% kadarda ruhani tarikatler var.
    Alimsiz olmaz diyeyim . Bakın tarikatlerde hak olan bir nimettir, elini ayağını öpün hiç çekinmeyin .Ama ruhani olan çok tehlikelidir, ahiretiniz ile oynar.

115-Soru :Kişi tek başına ilerleyebilirmi?
    Eğer ilim üzere gidiyorsa ilerleyebilir. Ama zikir, vird ve kıraat üzerine gidiyorsa ilerliyemez.
    Kardeşim uzaktan bakım vermedede mi aynı şey söz konusumudur derken kullandığın ilme göre değişir. Sen cinle şeytanla bakım yapmaya kalkarsan adamı cinlendirirsin.

116-Soru: Sadece görevlimi gözükür?.
    Görevli gözükür kardeşim kalp gözü açılmaz , kalp gözü çok ayrı bir şeydir.

117-Soru :Manevi beden veya ruh bedenine yapılan bakımından habersiz olan kişi hangi boyutunda hisseder bunu.?
    Durumuna göre değişir, hiç hissetmeye bilir, algıları kapalıysa.
    Algıları açıksa sıkıntı veren rahatsızlık gibide hissedebilir.
    Eğer manevi bedene etki edecek gücünüz, hükmedecek gücünüz çoksa burdan Amerikadaki bir insanı bayıltabilirsiniz.

118- Soru: Bakımlarda abdestli olmamız gerekiyormu?
    Herzaman abdesli olmak temiz olmak faydalıdır. Ama elzem değildir, illa abdesli olman gerekmez. Çünkü bu bir ibadet değildir. Bakım bir ibadet değildir. Bakım için abdest almayacaksınız Allah rızası için abdest alacaksınız, temiz olmak için abdest alacaksınız.

119-Soru: Manevi bedende uygulanan çözümü ruh bedinindede uygulana bilirmi* aynı şekilde?
    Evet uygulanabilir . Ruh beden, manevi bedenin içine gömülmüş bir *iç bedendir yani **insan vücudunda manevi beden ne ise manevi beden içindede ruh beden o dur.

120- Soru: Güç nasıl çıkar açığa?
    Gücün ilk kaynağı imandır.
    İmandan sonra İlim gelir.
    Ilimden sonra kıraat evrad eve zikirler gelir.
    Eğer İmanı zikirle ve ilim birleştirirseniz ilim etkisini gösterir.

Super Moderator hanne - ait Kullan?c? Resmi (Avatar)
    güncel........

Junior Member
    Rabbim sizi başımızdan ekik etmesin ömrünüzü uzun eylesin. dizinizin dibinden ayırmasın bu Fakir bir çareyi.

+ Yeni Konu aç